استاندار زنجان در جمع اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی: صندوق‌های رأی، آینده‌ی کشور را رقم می‌زنند

 | تاریخ ارسال: 1402/12/3 | 

استاندار زنجان در جمع اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی:

صندوق‌های رأی، آینده‌ی کشور را رقم می‌زنند

دکتر محسن افشارچی، استاندار زنجان، انتخابات را از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: آنچه در آینده‌ی کشور رقم خواهد خورد، از محل صندوق‌های رأی است.


پایگاه خبری وبدا-زنجان، دکتر افشارچی در نشست تبیینی اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با موضوع انتخابات که صبح امروز برگزار شد، اظهار کرد: با نگاهی به حوادث تاریخی ۲۰۰سال گذشته در ایران، درمی‌یابیم فصل مشترک همه‌ی آنها، استقلال‌خواهی ملت ایران است که با انقلاب اسلامی، تحقق یافت.

وی با بیان اینکه شاخص استقلال کشور پس از انقلاب، در دو بعد سخت‌افزاری و نرم‌افزاری قابل بررسی است، افزود: علی‌رغم مشکلات فرسایشی چون جنگ تحمیلی، تحریم‌ها و ... پیشرفت چشمگیر و قابل قبولی از نظر سخت‌افزاری، در طول سال‌های پس از انقلاب داشته‌ایم به طوری که در همه‌ی حوزه‌ها از جمله عمرانی، رفاهی، آموزشی، دفاعی و ... دستاوردهای مهمی کسب کرده‌ایم.

استاندار زنجان در ادامه به بررسی بعد نرم‌افزاری یا دولت‌سازی در سال‌های پس از انقلاب پرداخت و گفت: به نظر می‌رسد این حوزه در برخی موارد، نیاز به تجدیدنظر و نگاه متفاوت دارد که انتخابات، یکی از همین موارد است.

وی انتخابات، یکی از بزرگترین و مهم‌ترین نرم‌افزارهای جمهوری اسلامی خواند و تصریح کرد: در مسئله‌ی انتخابات، خصوصا انتخابات مجلس شورای اسلامی، نیاز به بازنگری وجود دارد.

دکتر افشارچی افزود: در حال حاضر دموکراسی که در انتخابات مجلس شورای اسلامی وجود دارد، دموکراسی متکثر است بدین معنا که افراد زیادی می‌توانند نامزد شرکت در انتخابات شوند و راه برای هیچ‌کس بسته نیست و این با از آنچه که در حوزه پارلمانی و مجلس در دنیا تجربه می‌شود، متفاوت است.

وی با بیان اینکه امروزه در دنیا مسئله‌ی تحزب مطرح است، اظهار کرد: هم‌اکنون در دنیا، موجودیت‌هایی که به دنبال قدرت هستند از فرد خارج شده و تبدیل به حزب شده‌اند و تزاحم و تعامل به منظور تصمیم‌گیری‌های کلان در مجلس مثل قانون‌گذاری و ... بین موجودیت‌های بزرگی به نام حزب اتفاق می‌افتد و منجر به این می‌شود که تشتت آرا وجود نداشته باشد.

مقام عالی دولت در استان، خاطرنشان کرد: در احزاب، تربیت افراد به صورت لایه به لایه و قدم به قدم در ساختار سیاسی صورت می‌گیرد و باعث می‌شود فرد با سیستم دیوان‌سالار کشور، به خوبی آشنا شود و بتواند تاثیرگذاری مناسبی در وضع قوانین کلان داشته باشد.

وی تصریح کرد: حال که ما در انتخابات مجلس با افراد سروکار داریم و نه با احزاب، مسئولیتمان سنگین‌تر است چراکه هم باید در انتخابات شرکت کنیم و هم باید انتخاب درستی داشته باشیم و نماینده‌ای را برگزینیم که برداشت و تلقی درستی از مفهوم حکمرانی داشته باشد.

دکتر افشارچی، مملکت‌سازی و ملت‌سازی را مستلزم گذر زمان دانست و گفت: همان‌گونه که خانواده با گذر زمان شکل می‌گیرد و قوام پیدا می‌کند، مملکت‌سازی در عین حفظ استقلال نیز نیازمند زمان است و یک ملت در طول زمان، شکل می‌گیرد و قوام پیدا می‌کند.

خبرنگار: سودابه باقری

دفعات مشاهده: 23 بار   |   دفعات چاپ: 2 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

نشست تبیینی اعضای هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با استاندار با موضوع انتخابات

 | تاریخ ارسال: 1402/12/3 | 

به روایت تصویر
نشست تبیینی اعضای هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با استاندار با موضوع انتخابات


نشست تبیینی اعضای هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی زنجان باحضور دکتر محسن افشارچی، استاندار زنجان، دکتر حسین دین‌محمدی، سرپرست دانشگاه و سایر مسئولان استانی و دانشگاه، با موضوع انتخابات برگزار شد.

به گزارش وبدا-زنجان، از محورهای این نشست، تبیین اهمیت انتخابات و مشارکت فعال اعضای هیأت علمی در آن، بحث و گفتگو پیرامون چالش‌ها و فرصت‌های پیشِ رو و ارائه راهکارهایی برای افزایش مشارکت در انتخابات بود.

گفتنی است این نشست پنجشنبه سوم اسفند سال‌جاری همراه با پرسش و پاسخ و بحث و گفتگو از طرف اعضای هیأت علمی درخصوص انتخابات، در سالن اجلاس مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه دانشگاه برگزار شد.

دفعات مشاهده: 36 بار   |   دفعات چاپ: 2 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

دومین جلسه هیأت امناء دانشگاه علوم پزشکی زنجان در سال‌جاری برگزار شد

 | تاریخ ارسال: 1402/11/29 | 

دومین جلسه هیأت امناء دانشگاه علوم پزشکی زنجان در سال‌جاری برگزار شد

دومین جلسه هیأت امناء دانشگاه علوم پزشکی زنجان با ارائه‌ی گزارشی از وضعیت دانشگاه، چالش‌ها و مشکلات موجود برگزار شد.


به گزارش وبدا – زنجان، دومین جلسه هیأت امناء دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان در سال‌جاری با ارائه‌ی گزارشی از وضعیت دانشگاه، چالش‌ها و مشکلات موجود توسط دکتر حسین دین‌محمدی، سرپرست دانشگاه برگزار شد.

در ادامه‌، ضمن بیان گزارشی از سوی اعضاء هیأت امناء و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان درخصوص مسائل دانشگاه، گزارش حسابرسی و عملکرد بودجه تفصیلی سال ۱۴۰۱ دانشگاه نیز به تصویب رسید.

در پایان این جلسه که طبق برنامه‌ریزی دبیرخانه مرکزی هیأت امناء وزارت بهداشت به ریاست دکتر گلمکانی، نماینده وزیر در هیأت‌های امناء، مجامع و شوراهای وزارت بهداشت، با حضور اعضاء هیأت امناء، مدیران و کارشناسان وزارتی و دانشگاهی، روز شنبه ۲۸ بهمن در محل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تشکیل شد، پیشنهادات مشترک و اختصاصی از سوی سرپرست دبیرخانه هیأت امناء دانشگاه قرائت و پس از بحث و بررسی به تصویب رسید.

دفعات مشاهده: 433 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی در اولین گردهمایی دانشجویان بین‌الملل استان: بین‌المللی‌سازی دانشگاه‌ها انتخاب نیست، ضرورت است

 | تاریخ ارسال: 1402/11/26 | 
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی در اولین گردهمایی دانشجویان بین‌الملل استان:
بین‌المللی‌سازی دانشگاه‌ها انتخاب نیست، ضرورت است

دکتر مهدی اسکندری، معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زنجان، گفت: امروزه بین‌المللی‌سازی دانشگاه‌ها، اختیار و انتخاب نیست بلکه اجبار و ضرورت است.


پایگاه خبری وبدا-زنجان، دکتر اسکندری صبح امروز در اولین گردهمایی دانشجویان بین‌الملل استان زنجان، اظهار کرد: اگرچه اولین قدم در بحث بین‌المللی‌سازی دانشگاه‌ها، جذب دانشجوی خارجی است ولی این اقدام فقط بخش کوچکی از اهداف بلند بین‌المللی‌سازی را پوشش می‌دهد.

وی افزود: بین‌المللی‌سازی دانشگاه‌ها، موضوعی بسیار وسیع بوده و شامل ابعاد مختلف آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و اقتصادی است و در صورتی که دانشگاه‌ها به سمت تحقق این موضوع حرکت کنند قطعا از منافع آن منتفع خواهند شد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه بین‌المللی‌سازی یک دانشگاه باعث رقابت آن با دیگر دانشگاه‌های داخلی و خارجی می‌شود، خاطرنشان کرد: دانشگاه‌ها برای اینکه در چنین رقابتی سربلند باشند، لاجرم باید شاخص‌های بین‌المللی و استانداردهای خود را ارتقا دهند و خود را در معرض اعتباربخشی‌های بین‌المللی قرار داده و وارد سامانه‌های رتبه‌بندی شوند.

وی تصریح کرد: این اقدام باعث شناسایی ضعف‌ها‌و قوت‌ها‌و به تبع آن، اصلاح نقاط ضعف‌و تقویت نقاط قوت شده و در نهایت به ارتقای دانشگاه‌ها می‌انجامد.

دکتر اسکندری با اشاره به اینکه ارتباطات بین‌المللی باعث تبادل دانشجو و استاد شده و منجر به ارتقای آموزش در دانشگاه‌ها می‌شود، افزود: این ارتباطات باعث توانمندی در حوزه پژوهش از طریق انجام پروژه‌های تحقیقاتی مشترک با موسسات و شرکت‌های خصوصی و کارخانجات معتبر بین‌المللی و جذب منابع مالی به دانشگاه‌ها می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ابداعات و اختراعات یک دانشگاه، تا زمانی که به محصول تبدیل نشود، بهره‌ای برای آن دانشگاه نخواهد داشت در حالی که ایجاد ارتباطات بین‌المللی با بنگاه‌های اقتصادی معتبر دنیا می‌تواند باعث بهره‌مندی دانشگاه‌ها و به سرانجام رساندن اختراعات و ایده‌های نوآورانه شود.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زنجان، توریسم‌درمانی را یکی از موضوعات مهم در سطح دنیا عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه حوزه پزشکی ایران از نظر تکنیک‌های درمانی و سطح علمی پزشکان در مرتبه بسیار خوبی قرار دارد و مراجعات زیادی از کشورهای همسایه به کشور ما برای مسائل درمانی وجود دارد، بنابراین بخشی از فعالیت ما در بین‌المللی‌سازی، در حوزه توریسم‌درمانی خواهد بود.

وی با بیان اینکه بعد فرهنگی نیز در کنار ابعاد آموزشی، پژوهشی و اقتصادیِ بین‌المللی‌سازی دانشگاه‌ها حائز اهمیت است، اظهار کرد: با جذب دانشجویان خارجی، دانشجویان ایرانی با فرهنگ ملل مختلف آشنا شده و مهارت‌های بین‌فرهنگی آنان ارتقا پیدا می‌کند.

دکتر اسکندری افزود: از طرف دیگر دانشجویان خارجی نیز پس از فراغت از تحصیل و بازگشت به کشور خود، معمولا ارتباط خود را با دانشگاهی که در آن تحصیل کرده‌اند حفظ می‌کنند و به عنوان سفیران فرهنگی کشور ما، تمدن و آداب و رسوم ما را به هموطنان خود معرفی می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۷۴ دانشجوی خارجی در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در دانشگاه علوم پزشکی زنجان تحصیل می‌کنند، خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه، تلاش می‌کنیم تا در حوزه دستیاری تخصصی نیز به سمت پذیرش دانشجویان خارجی حرکت کنیم.

گفتنی است اولین گردهمایی دانشجویان بین‌الملل استان زنجان به میزبانی دانشگاه‌تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان و مشارکت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان و دانشگاه زنجان، با حضور دانشجویان خارجی این سه دانشگاه از جمله دانشجویانی از کشورهای عراق، افغانستان، پاکستان، هند، بنگلادش و ... امروز چهارشنبه ۲۵بهمن در سالن همایش دانشکده شیمی دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان در حال برگزاری است.

علاوه بر دکتر اسکندری، معاون آموزشی دانشگاه که به نمایندگی از دکتر حسین دین‌محمدی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی زنجان در این مراسم حضور داشت، دکتر علیرضا فیروزفر، شهردار زنجان، دکتر بابک کریمی، رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان و دکتر جلال بازرگان، رئیس دانشگاه زنجان از سخنرانان این برنامه بودند.

در این گردهمایی ضمن تقدیر از دانشجویان خارجی برتر سه دانشگاه شرکت‌کننده، عامر عباس، سواره سردار عبدالله، محمد عماربات و جنیتا شاه‌بانو جیلانی به عنوان دانشجویان خارجی برتر دانشگاه علوم پزشکی زنجان مورد تقدیر قرار گرفتند.

در اولین گردهمایی دانشجویان بین‌الملل استان زنجان، دانشجویان خارجی به معرفی کشور خود پرداخته و همچنین کشور ایران را از منظر خود توصیف می‌کنند.

تور گردشگری به مقصد گنبد سلطانیه برنامه پایانی این گردهمایی خواهد بود.

خبرنگار: سودابه باقری

دفعات مشاهده: 551 بار   |   دفعات چاپ: 12 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

دو انتصاب جدید در دانشگاه علوم پزشکی زنجان

 | تاریخ ارسال: 1402/11/26 | 
دو انتصاب جدید در دانشگاه علوم پزشکی زنجان

رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در احکام جداگانه سرپرست دانشکده پزشکی و مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی دانشگاه را منصوب کرد.

به گزارش وبدا- زنجان، دکتر حسین دین‌محمدی در احکام جداگانه، دکتر ایوب پزشکی را به عنوان سرپرست دانشکده پزشکی دانشگاه و دکتر حسین دانافر را به سمت سرپرست مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی دانشگاه منصوب کرد.

در متن حکم دکتر ایوب پزشکی آمده است:
با سلام و احترام
      بنا به پیشنهاد سرپرست معاونت محترم آموزشی دانشگاه و با توجه به حسن سوابق و تجارب جنابعالی و به موجب این ابلاغ به سمت "سرپرست دانشکده پزشکی زنجان" منصوب می‌شوید. امید است با جلب همکاری اعضای محترم هیأت علمی و با بکارگیری نیروهای متعهد، دلسوز، کارآمد و علاقمند، در انجام وظایف سازمانی موفق باشید.

دکتر پزشکی فوق‌تخصص بیماری‌های کلیه است و معاونت آموزشی بالینی و ریاست دانشکده پزشکی و عضو هیأت مدیره انجمن علمی نفرولوژی ایران را در کارنامه خود دارد.


در متن حکم دکتر حسین دانافر آمده است:

با سلام
     با نظر به تجربیات ارزشمند آموزشی و با عنایت به پیشنهاد سرپرست محترم معاونت آموزشی دانشگاه، به موجب این ابلاغ به سمت "سرپرست مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی دانشگاه" منصوب می‌شوید تا با استعانت از خداوند متعال، برنامه‌ریزی مناسب و بهره‌گیری از نیروی انسانی کارآمد به ویژه اعضای محترم هیأت علمی و دانشجویان گرامی، در ارتقای سطح علمی، توانمندسازی اساتید و بهبود عملکرد آموزشی دانشگاه، اقدام نمایید.

وی دکتری تخصصی شیمی دارویی است و معاونت آموزشی دانشگاه، مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه، مدیرگروهی شیمی‌دارویی، نانوفناوری دارویی و زیست مواد دارویی هر کدام به مدت دو سال، مدیر ارزشیابی اساتید، نفر اول سامانه علم‌سنجی، پژوهشگر برتر، استاد نمونه، عضو اجرایی هیات جذب و صلاحیت عمومی دانشگاه را در کارنامه خود دارد.

خبرنگار: فاطمه انصاری

دفعات مشاهده: 734 بار   |   دفعات چاپ: 13 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر