به مناسبت گرامی‌داشت روز خبرنگار دکتر بختیاری از خبرگزاری فارس زنجان بازدید کرد

 | تاریخ ارسال: 1401/5/27 | 
به مناسبت گرامی‌داشت روز خبرنگار
دکتر بختیاری از خبرگزاری فارس زنجان بازدید کرد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان به مناسبت گرامی‌داشت روز خبرنگار در خبرگزاری فارس زنجان حضور یافت و با مدیر و کارکنان این خبرگزاری دیدار کرد.

پایگاه خبری وبدا-زنجان: دکتر حسن بختیاری در این دیدار که صبح امروز انجام شد، ضمن تقدیر از تلاش بی‌وقفه خبرنگاران در راستای انعکاس صادقانه‌ی رویدادها، اظهار کرد: همه‌ی ما در کنار هم باید برای امیدآفرینی و جلب اعتماد عمومی تلاش کنیم.
وی با بیان اینکه در حال حاضر، دانشگاه علوم پزشکی زنجان دارای ۱۰هزار نیروی کار، ۷هزار دانشجو و ۵۰۰عضو هیئت علمی می‌باشد، تصریح کرد: گستردگی و تنوع خدمات در دانشگاه و واحدهای تابعه آن، بار مسئولیت و مدیریت این مجموعه را سنگین‌تر می‌کند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به آماده‌باش کامل این مجموعه در هنگام وقوع بحران‌ها، خاطرنشان کرد: همه‌ی مراکز درمانی و بیمارستان‌های دانشگاه علوم‌پزشکی در کل ایام سال اعم از تعطیل و غیرتعطیل، به صورت شبانه‌روزی فعال هستند.
وی به ارتباط مستقیم و تنگاتنگ این دانشگاه با شهروندان، اشاره کرد و افزود: مردم از بدو تولد و حتی قبل از آن با دانشگاه علوم‌پزشکی در ارتباطند و از همین‌رو اعتمادسازی و جلب اعتماد عمومی از اولویت‌های این دانشگاه بوده و رسانه‌ها می‌توانند در این راستا، کمک‌کننده و تاثیرگذار باشند.
دکتر بختیاری با اشاره به اجرای سیاست‌های افزایش جمعیت و فرزندآوری در دانشگاه علوم پزشکی زنجان، گفت: راه‌اندازی واحدهای مشاوره در جهت تشویق به ازدواج و پیشگیری از طلاق و افزایش مراکز درمان ناباروری در سطح استان، از جمله اقدامات صورت گرفته در این راستا است.
قنبر رسولی، مدیر مسئول خبرگزاری فارس نیز در این دیدار، ضمن گرامی‌‌داشت یاد شهدای سلامت استان، عملکرد دانشگاه علوم پزشکی زنجان در بحران کرونا را مثبت و قابل تقدیر دانست و اظهار کرد: تلاش و عملکرد جهادی خدمتگزاران سلامت باعث مهار موفقیت‌آمیز کرونا شد و همه ما قدردان این زحمات هستیم.

دفعات مشاهده: 42 بار   |   دفعات چاپ: 3 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

دکتر بختیاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان: نقش روحانیت در ترویج فرهنگ اسلامی در دانشگاه‌ها، برجسته است

 | تاریخ ارسال: 1401/5/26 | 
دکتر بختیاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان:
نقش روحانیت در ترویج فرهنگ اسلامی در دانشگاه‌ها، برجسته است
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان، نقش روحانیت در تقویت معنویت در دانشگاه‌ها را بی‌بدیل دانست و گفت: روحانیت در ترویج فرهنگ اسلامی در دانشگاه‌ها نقش مهم و برجسته‌ای دارد.

پایگاه خبری وبدا-زنجان: دکتر حسن بختیاری صبح امروز در مراسم آغاز کارگروه تفسیر قرآن و نهج‌البلاغه دانشگاه‌های سراسر کشور، ضمن گرامی‌داشت ۲۶مرداد، سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی، به نقش روحانیت در تولید آثار فاخر و ماندگار فرهنگی اشاره و اظهار کرد: سرود سلام فرمانده به عنوان اثری که نفوذ برون‌مرزی پیدا کرد، با پشتیبانی فکری روحانیت تولید شد.
وی تصریح کرد: حضور روحانیت در دانشگاه‌ها مغتنم بوده و لازم است نهایت استفاده از ظرفیت فکری روحانیت صورت پذیرد.
گفتنی است کارگروه تفسیر قرآن و نهج‌البلاغه مسئولین و معاونین دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور، به میزبانی دانشگاه علوئم‌پزشکی زنجان، از صبح امروز آغاز شده و تا فردا ادامه خواهد داشت.

دفعات مشاهده: 158 بار   |   دفعات چاپ: 4 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

امام جمعه زنجان: تنها راه هدایت جوانان، معطوف کردن توجه آنان به قرآن و اهل بیت(ع) است

 | تاریخ ارسال: 1401/5/26 | 
امام جمعه زنجان:
تنها راه هدایت جوانان، معطوف کردن توجه آنان به قرآن و اهل بیت(ع) است
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان، جوانان را مدیران و گردانندگان آینده‌ی کشور عنوان کرد و گفت: باید همت بیشتری برای هدایت جوانان گذاشته شود و در این راستا تنها راه، توجه به قرآن کریم و فرهنگ اهل بیت(ع) است.

پایگاه خبری وبدا-زنجان: آیت‌الله علی خاتمی صبح امروز در مراسم آغاز کارگروه تفسیر قرآن و نهج‌البلاغه مسئولین و معاونین دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور، اظهار کرد: دشمن هر روز به ابزارهای جدید مجهز می شود و این موضوع، وظیفه‌ی روحانیت را سنگین تر می کند.
وی به محبوبیت مقام معظم رهبری در بین نسل جوان اشاره کرد و افزود: ایشان علی‌رغم تمام هجمه‌های دشمنان، همچنان به عنوان شاخص و معیار تطبیق، برای جوانان جذابیت دارند و این، نشان‌دهنده اهمیت وظیفه‌ی روحانیت است.
امام جمعه زنجان خطاب به روحانیون حاضر در جلسه گفت: شما میدان وسیع و فرصت خوبی در اختیار دارید و لازم است در جلسات اینچنینی، با قرآن، نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه و فرهنگ اهل بیت(ع) بیشتر مانوس شوید چراکه اینها به عمر، اندیشه و فهم انسان برکت می‌دهد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عملکرد مثبت و قوی حوزه علمیه در خصوص صدور احکام مباحث جدیدی چون رمز ارزها، بورس و...گفت: خوشبختانه خروجی فکری و اندیشه‌ایِ حوزه علمیه با نیازهای جامعه مطابقت دارد.
گفتنی است کارگروه تفسیر قرآن و نهج‌البلاغه مسئولین و معاونین دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور، به میزبانی دانشگاه علوئم‌پزشکی زنجان، از صبح امروز آغاز شده و تا فردا ادامه خواهد داشت.

دفعات مشاهده: 124 بار   |   دفعات چاپ: 4 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

با حضور دکتر بختیاری؛ معاون جدید درمان دانشگاه علوم پزشکی زنجان معرفی شد

 | تاریخ ارسال: 1401/5/25 | 
با حضور دکتر بختیاری
معاون جدید درمان دانشگاه علوم پزشکی زنجان معرفی شد

طی مراسمی، دکتر وحید توپچی خسروشاهی به عنوان معاون جدید درمان دانشگاه علوم پزشکی زنجان،  معرفی و از خدمات دکتر علیرضا آرمانی‌کیان در طول تصدی این پست تقدیر شد. 

این مراسم با حضور دکتر حسن بختیاری، رئیس دانشگاه، حجت‌الاسلام محرمعلی شیرمحمدی، مسئول دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و جمعی از مدیران، مسئولان و کارکنان دانشگاه عصر امروز دوشنبه ۲۴مرداد، در سالن جلسات معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد.


 
 

دفعات مشاهده: 740 بار   |   دفعات چاپ: 9 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

آیت‌الله خاتمی در آئین نکوداشت روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی: زنجان، دیار کریمان است

 | تاریخ ارسال: 1401/5/23 | 
آیت‌الله خاتمی در آئین نکوداشت روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی:
زنجان، دیار کریمان است
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: خوشبختانه استان زنجان به عنوان دیار کریمان شناخته شده و در عمل هم همینطور است.

پایگاه خبری وبدا-زنجان: آیت‌الله علی خاتمی، روز شنبه ۲۲مرداد در آئین نکوداشت روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی،اظهار کرد: مسئولین استان‌های بزرگ و برخوردار کشور در بازدید از مراکز خیریه استان زنجان، اظهار تعجب و شگفتی می‌کنند و مشارکت مردم در ایجاد مجموعه‌های خیریه را قابل تحسین می‌دانند.
وی با بیان اینکه انسان‌ها همچون دانه‌های تسبیح به یکدیگر متصل و مرتبط هستند، تصریح کرد: مشارکت‌های اجتماعی و ایجاد تشکل‌ها نه تنها برای ارتقاء جامعه، موثر می‌باشد بلکه ضروری است.
امام جمعه زنجان با بیان اینکه تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی در دوران کرونا نمود بیشتری پیدا کرد، گفت: امور خیریه و مشارکت‌های اجتماعی در حوزه سلامت و درمان، هم باعث ایجاد حس همبستگی و آرامش در جامعه می‌شود و هم مانع نزول بلایا در اثر دعای مظلومان و محرومان می‌گردد.
وی خاطرنشان کرد: به عقیده جامعه‌شناسان، انسان ذاتا اجتماعی خلق شده و یکی از ابعاد اجتماعی بودن، نیاز انسان‌ها به یکدیگر است چرا که هیچکس قادر نیست به تنهایی همه نیازهای خود را مرتفع کند.
آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه فلسفه نامگذاری انسان به ریشه‌ی انس بازمی‌گردد، خاطرنشان کرد: انسان‌ها از تنهایی گریزانند و نیاز به کسانی دارند که با آنان مانوس و همراه باشند.
وی با اشاره به نامه ۵۳ نهج‌البلاغه، اظهار کرد: در این نامه امام علی (ع) خطاب به‏ مالک اشتر هنگامی که او را به فرمانداری «مصر» گمارد، می‌فرماید "فَإِنَّهُمْ صِنْفَانِ: إِمَّا أَخٌ لَکَ فِی الدِّینِ وَ إِمَّا نَظِیرٌ لَکَ فِی الْخَلْقِ" یعنی "آنان دو گروهند یا هم‌کیشان تو هستند یا همانندان تو در آفرینش" و این نشان می‌دهد نمی‌توانیم و نباید نسبت به همنوعان خود اعم از مسلمان یا غیرمسلمان بی‌تفاوت باشیم.
امام جمعه زنجان تصریح کرد: حکومت‌ها هرمقدار هم قوی و غنی و توانمند باشند، نمی‌توانند همه‌ی نیازهای مردم را تامین و برطرف کنند چرا که بخشی از نیاز بشر، احتیاج به عاطفه و همدردی است.
وی ادبیات فارسی را مملو از مفاهیم نوع‌دوستی عنوان کرد و افزود: آنجا که فردوسی اینگونه می‌سراید "به مردی که ملک سراسر زمین/ نیارزد که خونی چکد بر زمین" این یک بیت بر همه‌ی ارزش‌ها، تقدم دارد.
گفتنی است آئین نکوداشت روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی، با حضور دکتر حسن بختیاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان، دکتر حسین نجفی، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و جمعی از معاونین و مدیران دانشگاه علوم پزشکی و خیرین و فعالان اجتماعی استان زنجان در سالن اجلاس مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه برگزار شد.

دفعات مشاهده: 429 بار   |   دفعات چاپ: 6 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر